VANVIK » Bramy

Montaż bram - Szczecin, Świnoujście | Napędy/automatyka do bram wjazdowych

od projektu po montaż

Bramy wjazdowe

Brama wjazdowa to jeden z najważniejszych elementów całej posesji. Odpowiedni jej rodzaj i prawidłowy montaż bram sprawia, że każdorazowy wjazd jest bezproblemowy, a cała konstrukcja charakteryzuje się wieloletnią trwałością. Każdą bramę jednak należy dopasować do wymiarów i możliwości swojego terenu.

Bramy wjazdowe mogą być przesuwane jednoskrzydłowe lub dwuskrzydłowe. Wybór odpowiedniego rodzaju bramy wjazdowej zależy od naszego upodobania oraz od specyfiki posesji. Przy doborze napędu, należy koniecznie uwzględnić ciężar bramy, jej szerokość oraz także wzmożonej aktywności, dzięki czemu uzyskujemy zadowolenie.

Najlepszej jakości automatyka do bram, niezawodna praca w każdych warunkach atmosferycznych, bezpieczne użytkowanie oraz zwarta budowa i estetyczny wygląd sprawiają, że nasze bramy wjazdowe zdobyły już wielu zwolenników. Dlatego warto zadbać o jej odpowiedni wygląd.

vanvik 029 1
balustrady1

Dlaczego bramy skrzydłowe są tak popularne?

Przede wszystkim z racji ich tradycyjnego typu. Jedno lub dwuskrzydłowe bramy zdobią posesje, odkąd wszyscy pamiętamy, stąd też nieodłącznie kojarzą się z trwałością i wygodą. Ich konstrukcja opiera się głównie na jednym lub dwóch skrzydłach, zamocowanych na zawiasach do słupów ogrodzenia. Taka prosta, a zarazem niezawodna budowa pozwala na zastosowanie tego typu bram na posesjach niezbyt szerokich, lecz z wystarczającą głębokością wjazdu.

Co więcej, bramy wjazdowe skrzydłowe są tańsze niż przesuwne, pasują do każdego stylu architektonicznego i otwierają się bez dużych nakładów siły. Mogą zdobić zarówno dom tradycyjny, o eleganckich i prostych wykończeniach, jak i bardziej frywolny, w którym brama wraz z ogrodzeniem odpowiednio stonuje całe wrażenie estetyczne.

Bramy wjazdowe jako gwarancja bezpieczeństwa

Mnogość możliwych modeli bram wjazdowych skutkuje tym, że spotykane są nie tylko na posesjach prywatnych, ale również komercyjnych lub biznesowych. To tylko pokazuje, że ich odpowiednie wykonanie to gwarancja sukcesu całej maszynerii. Odseparowanie terenu i uniemożliwienie wkroczenia na niego obcym to podstawowe zastosowanie każdego modelu.

Prawidłowy montaż bram to większy komfort i bezpieczeństwo!

Bramy wjazdowe jednoskrzydłowe a ich użytkowanie

W porównaniu do rozwieranej bramy dwuskrzydłowej, jej odmiana jednoskrzydłowa jest wygodniejsza w użytkowaniu. Dzięki lżejszej konstrukcji otwiera się oraz zamyka dużo szybciej.

Ceną za takie praktyczna zalety jest jej wygląd, ponieważ nie pełni już aż tak reprezentacyjnej formy jak dwuskrzydłowa. Warto również wspomnieć, że skrzydło zwykle ma ograniczoną szerokość – najczęściej wynosi ona 3 metry.

Montaż bramSzczecin, Świnoujście | Napędy/automatyka do bram wjazdowych

brama wjazdowa jednoskrzydłowa 1
brama wjazdowa dwuskrzydłowa 1

Bramy wjazdowe dwuskrzydłowe i zastosowanie

Najczęściej bramy tego typu mają szerokość powyżej 3 metrów, z racji podwójnego skrzydła bramy. Pozwala to na wygodny wjazd niemal każdego rodzaju pojazdu, a do tego sprawia o wiele lepsze wrażenie. Jedynym warunkiem jest odpowiednia głębokość posesji, pozwalająca na otwarcie bramy. Powierzchnia w jej pobliżu powinna być prosta, bez żadnych wzniesień, które uniemożliwią jej prace.

Jeśli otwieranie dwuskrzydłowej bramy wjazdowej sprawia problem, można ją wyposażyć w dodatkowy napęd. Jak działają napędy do bram? Wykorzystuje się do tego siłowniki elektryczne lub hydrauliczne w pobliżu zawiasów. Aby brama wjazdowa pracowała doskonale, powinno się uwzględnić jej szerokość, ciężar oraz możliwe momenty wzmożonej aktywności. Warto zaznaczyć, że cena takiego modelu jest większa niż tradycyjnej bramy, jednak oferuje ogromną wygodę.

Bramy wjazdowe jako gwarancja bezpieczeństwa

Mnogość możliwych modeli bram wjazdowych skutkuje tym, że spotykane są nie tylko na posesjach prywatnych, ale również komercyjnych lub biznesowych. To tylko pokazuje, że ich odpowiednie wykonanie to gwarancja sukcesu całej maszynerii. Odseparowanie terenu i uniemożliwienie wkroczenia na niego obcym to podstawowe zastosowanie każdego modelu.

Trwałość i zadowolenie

Bramy wjazdowe najczęściej wykonuje się z metalu lub podobnych tworzyw, jednak zdarzają się także projekty z elementami drewnianymi. W każdym przypadku powierzchnię bramy, jak i całego ogrodzenia należy odpowiednio zabezpieczyć. Doskonale sprawdzą się wszelkie dodatki antykorozyjne, czy także malowania proszkowe.

Profesjonalne Doradztwo

Osiągnęliśmy dzięki zdobytej wiedzy popartej doświadczeniem.

Jakość

Asortyment od najlepszych producentów z profesjonalną usługą montażu.

Kompleksowość

Od doradztwa do realizacji, z najwyższą jakością dzięki doświadczeniu.

Wyzwania? Świetnie!​

Możemy wykonać dla Ciebie dowolny projekt.

Masz pytania?

+48 790 885 081

Adres Jana Pawła II, 74-404 Cychry

Email info@vanvik.de

Oferta.

Chętnie pomożemy Państwu również dobrać inne produkty z naszej oferty