VANVIK » Ogrodzenia panelowe systemowe

Ogrodzenia panelowe systemowe - Szczecin, Świnoujście | Nowoczesne ogrodzenia

od projektu po montaż

Ogrodzenia panelowe

Największe pole do popisu wśród wielu rodzajów ogrodzeń mają prawdopodobnie ogrodzenia panelowe znane też jako ogrodzenia systemowe. To właśnie one zwykle wykonywane są jako kompleksowe systemy ogrodzeniowe, a ich szerokie możliwości zastosowania skusiły wielu Klientów.

Zastosowanie paneli ogrodzeniowych

Przez uniwersalną formę, która pasuje do wielu projektów, ogrodzenia panelowe cieszą się stale rosnącą popularnością. Pomagają zabezpieczyć teren obiektów takich jak hale produkcyjne, fabryki, magazyny, czy też po prostu obiekty publiczne. Sprawdzają się także w przypadku obiektów sportowych, placówek edukacyjnych oraz posesji prywatnych.

Estetyczny wygląd ogrodzeń panelowych z pewnością kradnie serce, jednak to ich praktyczne zastosowanie jest gwarancją sukcesu. Dowolne wymiary można zmodyfikować pod własne potrzeby, a poszczególne przęsła wykonywane są z różnych materiałów.

nowoczesne ogrodzenia panelowe szczecin
ogrodzenie panelowe

dowiedz się więcej

Wygląd i wykonanie

Ogrodzenia panelowe z elementów stalowych posiadają dodatkowe ocynkowanie, które znacząco poprawia ich trwałość. Najczęściej przy wyborze ogrodzenia wybiera się także słupek, który zostaje dopasowany do pozostałych części. Prócz ocynkowania panele maluje się proszkowo.

Tego typu warstwy zabezpieczające stanowią barierę ochronną przed korozją, a także warunkami atmosferycznymi, takimi jak śnieg, deszcz, kumulacja promieni słonecznych, czy nawet gwałtowne zmiany ciśnienia. W większości przypadków panele dostępne są w kilku podstawowych odcieniach: zieleni, grafitu, brązu i czerni. Stale rozwijający się asortyment firmy może poszerzyć paletę kolorów.

Montaż paneli ogrodzeniowych

Wbrew pozorom montaż ogrodzeń z paneli tego typu nie jest aż tak trudny. W większości odbywa się przy pomocy uchwytów mocujących, które pozwalają na regulowanie ustawień. Każde zamówienie zawiera dodatkowe akcesoria, które są niezbędne do montażu.

Najlepszą opcją jest jednak montaż przez profesjonalistów, który gwarantuje szybko skończoną pracę, bez utraty jakości. Dzięki temu ogrodzenie panelowe będzie trwałe, odpowiednio wykonane a Klient poczuje satysfakcję z doskonałej inwestycji we własny komfort.

Ogrodzenia panelowe systemowe 2D i 3DSzczecin, Świnoujście | Nowoczesne ogrodzenia panelowe z montażem

Ogrodzenia panelowe 2D i 3D - wady i zalety

Jak każdy rodzaj ogrodzenia panelowe systemowe także posiadają swoje lepsze i gorsze strony.

1.

W przypadku panelowych fundamentalną zaletą jest przede wszystkim wytrzymałość. Aby jednak ją zagwarantować, należy wybrać większą grubość drutu do paneli. Dzięki temu zapobiegnie się zbędnym deformacjom.

2.

Równie ważna jest antykorozyjność paneli. Surowy materiał nie jest jednak wystarczająco trwały, aby móc go chwalić. Niezbędne staje się dodatkowe cynkowanie ogniowe, malowanie proszkowe i ewentualnie inne wzmacniające czynności. Jeśli zostaną zastosowane, wtedy użyteczność całego materiału znacząco rośnie.

3.

Uniwersalny wygląd ogrodzenia panelowego pozwala je zamontować przy obiektach o wyglądzie tradycyjnym, jak i nowoczesnym. Wszystko dzięki lekkości paneli i przejrzystości. Przez to cały teren staje się widoczny, co zależnie od sytuacji stanowi wadę lub zaletę.

4.

Ostatnim aspektem jest montaż, który został już wcześniej wspomniany. Łatwość i szybkość wykonania ogrodzenia panelowego zdecydowanie przemawia na jego korzyść, jednak należy pamiętać o odpowiednio utwardzonym podłożu, aby utrzymać stabilność słupków.